Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że hokej na lodzie należy obecnie do najbardziej popularnych gier zespołowych na świecie. Warto również wiedzieć, że zdecydowanie najwięcej fanów, a także czynnych zawodników znajduje się w Skandynawii i Ameryce Północnej. Należy również zaznaczyć, że w Polsce jest stosunkowo mało zagorzałych kibiców hokeja na lodzie. Jest to oczywiście efektem bardzo słabego poziomu Polskiej Ligi Hokeja, a także braków sukcesów reprezentacyjnych. 

Jak obstawiać mecze hokeja na lodzie?

Osoby, które chciałyby opierać swoje typy an hokeju na lodzie muszą koniecznie przygotować się ba bardzo dużą sezonowość. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że przerwy w rozgrywkach hokejowych na całym świecie są stosunkowo długie. Gracze w letnich miesiącach nie mogą liczyć na opłacalne, a także ciekawe wydarzenia, które można by było postawić. Należy zaznaczyć, że sezon ligowy hokeja na lodzie w danym roku kalendarzowym trwa około sześć miesięcy. Rozpoczyna się bowiem we wrześniu, a kończy już na początku kwietnia. 

Jak wiadomo spotkania hokeja podzielone są na trzy tercje trwające po 20 minut. Warto wiedzieć, że w przypadku ewentualnego remisu sędziowie mogą zarządzić dogrywkę lub rzuty karne, wszystko uzależnione jest od rodzaju rozgrywek. Gracze powinni mieć ten fakt na uwadze, ponieważ zakład na wygraną danej drużyny w regulaminowym czasie gry, a zwycięstwo dopiero po dodatkowym czasie to zupełnie inne zakłady bukmacherskie jeżeli chodzi o rozliczanie kuponów. 

Betfan kod promocyjny
Betfan kod promocyjny

Na czym polega specyfika obstawiania hokeja na lodzie?

Należy mieć świadomość, że hokej na lodzie jest niezwykle podobny w typowaniu do piłki nożnej (mecze za darmo – może to cię zainteresuje?). Gracz podczas zbierania informacji na temat danego spotkania koniecznie powinien zwrócić uwagę na bardzo podobne kwestie, do których należy zaliczyć:

– Kadra drużyny – dotyczy szczególnie Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie. Trzeba zdawać sobie sprawę, że ta odbywająca się corocznie impreza nie zawsze jest traktowana poważnie przez selekcjonerów poszczególnych reprezentacji. Bardzo często zdarza się, że trenerzy nie mają możliwości korzystania ze swoich najlepszych hokeistów, gdyż w tym samym czasie rozgrywana jest zdecydowanie bardziej istotna dla nich faza play-off ligi NHL. Warto wiedzieć, że imprezą w trakcie której narodowe reprezentacje grają w najbardziej optymalnych składach będą Igrzyska Olimpijskie, jest to bowiem najważniejsze wydarzenie dla każdego hokeisty. 

– Miejsce rozgrywania spotkania – oczywiście własna tafla lodowiskowa ma ogromne znaczenie. Aspekt ten jest szczególnie widoczny w spotkaniach najlepszej hokejowej ligi świata, czyli NHL, gdzie bardzo często na mecze wyjazdowe koniecznie trzeba podróżować tysiące kilometrów. 

– Zmęczenie – jak wiadomo w lidze NHL drużyny wyjeżdżają w tournée. Każdy zespół musi bowiem w sezonie regularnym rozegrać aż 82 spotkania, kilka meczów z rzędu odbędzie się na wyjeździe. Bardzo istotne znaczenie będzie zatem miało zmęczenie w bataliach wyjazdowych. 

Jak dobrze obstawiać hokej np. NHL?
Jak dobrze obstawiać hokej np. NHL?

– Kontuzje – trzeba mieć świadomość, że zespoły hokejowe mają stosunkowo szerokie kadry. Trzeba jednak podkreślić, że problemy zdrowotne mogą pokrzyżować plany niejednej drużynie. Rekomendowane jest zatem dokładne zapoznanie się z raportem medycznym. Oczywiście jeżeli będzie on dostępny przed rozpoczęciem się danego spotkania, które gracz ma zamiar obstawiać. 

– Moment sezonu – należy uwzględnić fakt, że drużyna nie w każdej części sezonu (np. NHL) będzie miała tak samo dużą motywację do gry. Warto bowiem wiedzieć, że przede wszystkim w końcówkach sezonu zasadniczego, tuż przed spotkaniami fazy play-off trenerzy mogą pozwolić na odpoczynek swoim najlepszym zawodnikom. Oczywiście w przypadku, gdy pozycja drużyny nie będzie zagrożona. 

Jak obstawiać hokeja na live?

Rekomendowane jest obstawianie zakładów na hokeja na lodzie nie tylko i wyłącznie przed rozpoczęciem meczu, ale także podczas jego trwania. Jeżeli gracz dostrzeże moment zwrotny w danym meczu, zarobek z zakładu może być znacznie wyższy w porównaniu do zakładu obstawionego jeszcze przed meczem.

Warto jednak zdawać sobie sprawę, że obstawianie meczów hokeja na żywo nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Zarówno pod presją czasu, jak i emocji bardzo łatwo można przesadzić ze stawką czy nawet sensownością danego zakładu. Warto przy obstawianiu na żywo zastosować się do następujących porad:

– nie można grać w „ciemno” – gracz nie powinien obstawiać spotkań, jeżeli nie posiada o nich odpowiedniej wiedzy. Trzeba zdawać sobie sprawę, że pozycja w tabeli, jak i atrakcyjny kurs to nie wszystkie czynniki sukcesu. Rekomendowane jest ponadto obstawianie tylko i wyłącznie takich spotkań, które dany gracz może oglądać. 

Na www.eFortuna.pl można oglądać mecze hokejowe za darmo. ZOBACZCIE VIDEO:

– nie można załamywać, się gdy drużyna przegrywa spotkanie – nie można bać się postawić na drużynę, która w danym momencie przegrywa. Słynny zwrot „hokejowy rezultat” nie powstał przez przypadek. Jeżeli gracz jest przekonany o słuszności danego typu, nie może odstraszać go wynik 0:1 lub 0:2. Warto bowiem mieć świadomość, że w hokeju może zdarzyć się, że przez dwie tercje nie padnie żadna bramka, by w trzeciej drużyna zdobyła trzy gole. 

– nigdy nie można obstawiać „all in” – nie można pod żadnym pozorem stawiać wszystkich zgromadzonych środków na jedno spotkanie. Gracz powinien bowiem dać sobie możliwość odbicia w przypadku ewentualnego niepowodzenia. 

– należy trzymać nerwy na wodzy – gracz, który nie jest do końca pewny swojego typu, nie powinien czekać na końcowe rozstrzygnięcie danego spotkania. Rekomendowane jest wybieranie bukmacherów z możliwością cash out, która w razie potrzeby pozwoli na zamknięcie zakładu w trakcie trwania spotkania. 

Podsumowanie najważniejszych informacji o graniu na hokej

Osoby, których celem jest obstawianie zakładów bukmacherskich związanych z hokejem na lodzie, muszą mieć świadomość, że koniecznie jest bardzo dobre przygotowanie. Należy bowiem wiedzieć, że w ocenie szans poszczególnych drużyn na odniesienie zwycięstwa nie liczy się tylko i wyłącznie forma poszczególnych hokeistów. Kluczowe będą bowiem absencje w kadrach zespołów, miejsce rozgrywania meczu czy sytuacja obu drużyn w rozgrywkach. Znajomość wymienionych aspektów nie tylko uchroni gracza przed ewentualną porażką, ale również umożliwi znaleźć najlepsze kursy bukmacherskie


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.