Dziś możemy korzystać online z coraz większej ilości specjalnych promocji jak bonusy bez depozytu za rejestrację w kasynie online. Podobnie wygląda sprawa z nowymi możliwościami płatniczymi. Największym sukcesem w ostatnich latach okazał się Revolut. To nowa usługa płatnicza, która pozwala nam zaoszczędzić w czasie zagranicznych podróży. Revolut wprowadził teraz nową opcję – Group Bills.

Czym jest Revolut?

Do tej pory zagraniczny wyjazd kojarzył się nam z koniecznością zakupienia w Polsce waluty obowiązującej w odwiedzanym kraju bądź też dolarów czy euro wymienianych na miejscu. Ponadto wypłata środków z bankomatu wiązała się z wysokimi prowizjami oraz gorszym bankowym przelicznikiem walut. Na całe szczęście te czasy powoli odchodzą w przeszłość. Wszystko to dzięki usłudze, jaką jest Revolut. Jest to stworzona w Wielkiej Brytanii usługa płatnicza, która służy do płatności w obcych walutach. Założona została w 2015 roku i w ostatnim czasie bije rekordy popularności, zwłaszcza w Polsce. Założenie konta w Revolut jest zupełnie darmowe. W zależności od promocji możemy za darmo lub w cenie 10 czy 20 złotych zamówić sobie fizyczną kartę MasterCard lub Visa, która służyć nam będzie podczas zagranicznych podróży. Istnieje także opcja tworzenia kart wirtualnych dla bezpiecznych zakupów w sieci.

Ogromną zaletą usługi jest możliwość korzystania z przeliczników międzybankowych. Oznacza to, że za dolary czy euro zapłacimy mniej więcej tyle, ile wynosi oficjalny kurs w kraju. W ten oto sposób nie musimy ponosić dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem. Revolut zapewnia prowadzenie rachunku w blisko 30 zagranicznych walutach. Jednak nie jest to nam koniecznie potrzebne do szczęścia. Możemy bowiem zasilić sobie z konta bankowego rachunek złotówkami. Jeśli pojedziemy na wakacje do Chorwacji, gdzie obowiązują kuny (HRK), to płacąc w sklepie czy restauracji kartą, Revolut automatycznie zamieni dla nas po dobrym kursie złotówki na kuny. Podobnie będzie w każdym innym kraju na świecie. Powiadomienie o rachunku od razu dostaniemy w aplikacji mobilnej. Revolut oferuje 3 plany miesięczne, z czego pierwszy jest darmowy. Ma on pewne ograniczenia, gdyż miesięcznie z bankomatu za darmo możemy wypłacić do 800 złotych. Każda następna suma podlega małej prowizji rzędu 1 czy 2%. W ostatecznym rozrachunku wypłacanie większych sum i tak będzie o wiele bardziej opłacalne niż tradycyjna wymiana walut. W przypadku planów za 30 lub 50 złotych miesięcznie limity są odpowiednio wyższe dla transakcji.

Nowa usługa

Inną zaletą Revoluta jest to, że każda wydana suma zostaje zapisana w naszym rachunku. Może zostać pogrupowana jako zakupy online, restauracja i sklep spożywczy czy też stacja paliw. Łatwo zatem jest w przypadku wspólnej podróży dokładnie obliczyć wydatki i podzielić je potem między wszystkie osoby. Teraz jednak dzięki usłudze Group Bills będzie to niezwykle proste. Dzięki niej możemy od razu w automatyczny sposób zsumować, przypisywać jak i rozliczać wydatki grupowe. O wiele sprawniej możemy zatem rozliczać koszty między użytkownikami Revolut. Przed wyjazdem możemy stworzyć grupę, gdzie dodani zostaną wszyscy uczestnicy wprawy posiadający konto Revolut. Możemy wybrać od 2 do 20 osób. W każdej chwili widzimy swoje wydatki i wiemy, komu jesteśmy coś dłużni lub ile wybrana osoba powinna nam zwrócić pieniędzy za obiad czy paliwo. Można z łatwością wysłać powiadomienia do wszystkich użytkowników, co pozwala w szybkim i darmowym rozliczeniu.